Ripple Nedir?

Ripple, finansal işlemler için bir internet protokolüdür. Coğrafik konumlarına bakılmaksızın taraflar arasındaki transferleri izlemek için ortak bir defteri kullanır. Bu, her bir ödemenin gün yerine birkaç saniye içinde gerçekleşmesini ve detterden silinmesini sağlar. Aynı zamanda, bir para birimini olarak kullanılı. Bir kişinin, farklı para birimi kullanan bir kişiye sorunsuz bir şekilde ödeme yapmasını mümkün kılar.

Kimin icin uygundur?

Ripple protokolü, fonlarını yönetmenin daha hızlı ve daha kolay yolları için çalışan bireyler ve işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Kişisel tüm birikimlerinizi Ripple üzerinden tıpkı Dolar ve Euro’da olduğu gibi internet cüzdanınızda saklayabenizi sağlar.

Ripple nasıl çalışır?

Ripple ağı, özünde ortak bir kamuya açık veritabanı olarak tanımlanabilir. Bu veritabanı, hesapları ve bunlarla ilişkili bakiyeleri izlemeye yarayan bir defteri içerir. Ripple, tüm para birimlerini destekler ve kullanıcıların seçtikleri para biriminde işlem yapma konusunda tam bir özgürlük sağlar. Bir kullanıcı, mevcut bakiyelerini herhangi  bir para biriminde tutabilir ve ödemelerini başka bir para biriminde gönderebilir; Ripple ağı anında dönüşüm sağlayabilir. Bu sayede elinizde bulunan tüm para birimleri üzerinden Ripple alımı ve satışı yaparak mevcut para birimleriniz üzerinden uluslararası transfer gerçekleştirmenize olanak tanır.

Ripple Gateway nedir?

Ripple ağ geçidi Ripple ağı, FIAT para birimi ve diğer sanal para birimleri arasındaki köprüdür. Müşterilerin üç şey yapmasını sağlar:

  • Bu ağ geçidi tarafından verilen bir bakiye karşılığında para yatırır.
  • Bakiyelerini ağ geçidinin başka bir müşterisine aktarır .
  • Çekilen bu miktarı defter tarafından verilen bir kripto kurtarıcı tarafından fonlar.
İlginizi Çekebilir:   Litecoin Nedir? Nasıl Satın Alınır?